تبلیغات
مسجد حسینی شیراز
وحدت اسلامی تنها با حرف محقق نمی‌شود


  تنها به زبان نمی‎توان به وحدت اسلامی دست پیدا کرد بلکه ایجاد وحدت در عمل منجر به وحدت پایدار در امت اسلامی می‌شود.به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از قم، آیت‎الله العظمی علوی گرگانی، مرجع تقلید شیعیان   26 دی در دیدار جمعی از فرماندهان بسیج در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با گرامیداشت هفته وحدت گفت: ایجاد وحدت میان امت اسلامی از ضروریات مهمی است از این رو مسلمانان جهان باید با وحدت در کنار هم زندگی کنند.

این استاد حوزه تصریح کرد: اسلام تنها دین در عالم است که در نهایت فراگیر خواهد شد و پیامبر(ص) به همه مردم جهان و ادیان مختلف تعلق دارد به همین دلیل لازم است با وحدت همه اختلافات را کنار بگذاریم و با منطق به این نتیجه برسیم که مذهب بر حق کدام است.

وی با تأکید بر لازمه وحدت میان مسلمانان در مقام عمل افزود: تنها به زبان نمی‌توان به وحدت دست پیدا کرد بلکه در عمل به دستورات قرآن کریم در حفظ وحدت میان جامعه اسلامی به آرامش برسیم هرچند در کشور ما پیروان مذاهب مختلف سال‌ها در کنار هم زندگی کرده‎اند.

آیت‌الله العظمی علوی گرگانی موعظه را عاملی مهم در حرکت جامعه در مسیر درست بندگی دانست و خاطرنشان کرد: اگر در جامعه با موعظه و عمل به آن زندگی کنیم می‎توانیم در مسیر عبودیت و بندگی حرکت نمائیم.

وی اظهار کرد: حتی پیامبر اسلام (ص) که در جهان برتر از او وجود ندارد از جبرئیل می‎خواست او را موعظه کند و خود ایشان نیز وظیفه‎ای سنگین در موعظه مردم در فراخواندن به اعمال نیک و دوری از کارهای ناپسند داشتند.

این استاد حوزه با بیان اینکه رهبر و مراجع عظام تقلید نیز وظیفه‎ای مهم در موعظه مردم دارند یادآور شد: مردم وظیفه دارند به توصیه‎ها، موعظه‎ها و ارشادات رهبر فرزانه انقلاب و علما توجه داشته باشند تا در مسیر درستی در جامعه حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: کسانی که از گناه دوری می‌کنند همواره به دنبال موعظه هستند تا رستگار شوند و اگر مراجع در سخنان خود، شما را موعظه می‎کنند نباید ناراحت شوید بلکه باید با موعظه و ارشاد، به وظایف خود در جامعه عمل کنیم.


طبقه بندی: اخبار قرآنی،

طراحی پوسته از : ایران نقش (طراحی قالب وبلاگهای پارسی)
تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به مسجد حسینی شیراز - وحدت اسلامی تنها با حرف محقق نمی‌شود می باشد.