تبلیغات
مسجد حسینی شیراز
راه‌اندازی مدرسه تخصصی حفظ قرآن کریم در شیراز

راه‌اندازی مدرسه تخصصی حفظ قرآن کریم در شیراز

راه‌اندازی-مدرسه-تخصصی-حفظ-قرآن-کریم-در-شیراز

گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد: مدیرعامل مؤسسه موقوفه مکتب‌القرآن ثارالله(ع) فارس با اعلام خبر راه‌اندازی مدرسه تخصصی حفظ قرآن در شیراز گفت: نخستین مدرسه تخصصی حفظ قرآن اردیبهشت‌ماه سال آینده با همکاری اداره‌کل اوقاف، اداره‌کل ارشاد اسلامی و شهرداری فارس و مؤسسه مکتب‌القرآن ثارالله(ع) فارس راه‌اندازی می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین منصور برزگر، عضو هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با بیان اینکه مدرسه تخصصی حفظ قرآن راه‌اندازی می‌شود، گفت: به‌همت مؤسسه موقوفه مکتب‌القرآن ثارالله(ع) مدرسه‌ای جهت آموزش حفظ قرآن کریم ویژه مقاطع راهنمایی و دبیرستان پسرانه راه‌اندازی می‌شود.
وی در رابطه با نحوه راه‌اندازی این مدرسه تخصصی اظهار کرد: این مدرسه اردیبهشت‌ماه سال آینده با حضور آیت‌الله اسدالله ایمانی، نماینده مقام معظم رهبری در استان فارس، حجت‌الاسلام والسملیمن سیداسماعیل حسینی‌مقدم، مدیرکل اوقاف و امور خیریه و همچنین استاندار فارس و دیگر مسئولان فرهنگی راه‌اندازی خواهد شد.
مدیر اتحادیه تشکل‌های قرآنی منطقه جنوب کشور به راه‌اندازی شدن این مدرسه تخصصی اشاره و تصریح کرد: این مدرسه در جوار سومین حرم اهل بیت(ع) حضرت شاهچراغ(ع) راه‌اندازی می‌شود؛ ناگفته نماند ثبت نام از متقاضیان این رشته تخصصی از اواسط اردیبهشت‌ماه سال آینده صورت می‌گیرد و به‌مدت 1 ماه به‌طول می‌انجامد.
این پژوهشگر قرآنی افزود: همچنین طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، مصاحبه، آزمون و گزینش از افراد صورت می‌گیرد و دانش‌آموزان به‌مدت یک سال مرخصی تحصیلی می‌گیرند تا حافظ کل قرآن کریم شوند.

راه‌اندازی 360 شعبه از مکتب‌القرآن ثارالله(ع) در سراسر کشور
حجت‌الاسلام برزگر در ادامه یادآور شد: هماهنگی‌های این مدرسه به‌همت مؤسسه موقوفه مکتب القرآن ثارالله(ع) صورت می‌گیرد؛ این مؤسسه قرآنی دارای 360 شعبه در سراسر کشور است که مدرسه حفظ قرآن را با همکاری اداره‌کل اوقاف و امور خیریه، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و شهرداری راه‌اندازی می‌کند.
مدیرعامل مؤسسه موقوفه مکتب القرآن ثارالله(ع) در رابطه با نوع پرورش حافظان قرآن اظهار کرد: در این مدرسه علاوه بر حفظ قرآن کریم، مباحث تجویدی، تفسیری و ادبیات عرب ارائه می‌شود و افراد با حضور در آزمون‌های شفاهی و کتبی موفق به حفظ کل قرآن در طول یک سال خواهند شد.
وی در پایان یادآور شد: همچنین براساس تفاهم‌نامه‌ای که با دانشگاه علوم و معارف قرآن قم منعقد شده است، افرادیکه در این مدرسه حافظ کل قرآن شوند در امتحانات این دانشگاه حضور می‌یابند و در صورت کسب امتیاز حدنصاب موفق به دریافت مدرک کارشناسی علوم قرآن و حدیث می‌شوند و می‌توانند در دوره‌های کارشناسی ارشد شرکت کنند.
گقتنی است، پس از گذشت 21 سال از بدو تأسیس مؤسسه موقوفه مکتب‌القرآن ثارالله(ع)، 8 هزار مربی قرآن پرورش یافته‌اند که این مهم به‌صورت نوین و کابردی توسط کارشناسان حاذق در دستور کار قرار گرفته است.
طراحی پوسته از : ایران نقش (طراحی قالب وبلاگهای پارسی)
تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به مسجد حسینی شیراز - راه‌اندازی مدرسه تخصصی حفظ قرآن کریم در شیراز می باشد.